Міжнародна робота

Міжнародна діяльність лабораторії спрямована на розширення наукових зв’язків і проводиться співробітниками лабораторії шляхом участі в міжнародних науково-технічних проектах і конференціях, а також за рахунок отримання грантів на стажування і навчання.

Так, в 2000 р аспірант Фролова Т.І. отримала 2 гранти на First International Summer School “Mesoscopic Physics between Photonic and Electronic Systems» (Wittenberg, Germany) і 10-th Jyvaskyla Summer School (Finland).

У 2001 і 2002 рр. аспіранти М. Устянцев і І. Максимов отримали гранти університету м. Тарагона (Іспанія) на навчання в аспірантурі. У 2006 вони захистили дисертації та отримали ступінь доктора філософії (PhD) іспанського університету.

Активну міжнародну організаційну, наукову і освітню діяльність проводить науковий керівник лабораторії проф. Чурюмов Г.І. Виступи з науковими доповідями на міжнародних наукових конференціях в США, Китаї, Нідерландах, Німеччині, Ірландії, Росії та Південної Кореї дали можливість розширити наукові зв’язки і отримати зустрічні пропозиції від іноземних партнерів.

У 1997 р. проф. Чурюмов Г.І. став Member of IEEE. З 2001 р. він є Senior Member of IEEE, а з 2006 р. також European Associated Microwave Member. У 2002 р. проф. Чурюмов Г.І. став ініціатором організації в м.Харкові другого відділення міжнародного інституту інженерів і електриків – AP / EMC / SP / C Kharkiv Chapter, головою якого він був до 2007 р.

У 2009 за рахунок активної позиції проф. Чурюмова Г.І. було укладено Договір про співпрацю між Технологічним університетом Шариф (м. Тегеран, Іран) і ХНУРЕ. У період з 2009 р. по 2012 р. проф.Чурюмов Г.І. неодноразово читав лекції студентам і аспірантам Шаріф університету, а також брав делегації викладачів Шаріф університету в ХНУРЕ. У 2012 р. проф. Чурюмова Г.І. організував за Наукову сесії Академії наук прикладної радіоелектроніки (АН ПРЕ) “Електроніка та електродинаміка великих потужностей”. Наукова сесія Академії була присвячена ювілейній даті – 20-річчю заснування АН ПРЕ.

У 2012 році співробітники лабораторії отримали гранти МОН України на наукове стажування за кордоном. Доц. Старчевский Ю.Л. проходив стажування в лабораторії оптики Міжнародного центру теоретичної фізики (м. Трієст, Італія), а стажування доц. Фролової Т.І. проводилась в світлотехнічному інституті (Light Technology Institute (LTI)) Технологічного інституту м. Карлсруе (KIT) (Німеччина), який має кілька напрямків в дослідженнях, серед яких нетрадиційна енергетика (сонячні елементи), нові технології, пов’язані з розробкою перспективних джерел світла. Керував стажуванням доктор Райнер Клинг. В рамках перебування в інституті LTI KIT проводилися дослідження щодо вдосконалення безелектродних газорозрядних ламп з метою поліпшення режиму їх роботи і оптимізації геометрії, відповідної наукової тематики лабораторії.

Наукова діяльність лабораторії проходила в тісній співпраці як з підприємствами України (НВО «Арсенал», ПО завод «Генератор», НДІ «Оріон» і ПО завод «Знамя»), організаціями національної Академії наук України (ІРЕ НАНУ, РА НАНУ, НІК «Прискорювач »ХФТІ), вищими навчальними закладами України, так і з закордонними партнерами з Росії (НВО« Істок », ПО« Плутон », НВО« Тантал », НВО« Фаза »), а також з університетами Австралії, Німеччини, Росії, Нідерландів, Франції, Іспанії, Італії, Ірану, Китаю і Південної Кореї.

Результатом наукових міжнародних контактів колективу лабораторії в 2011 р. було отримано угоду на співпрацю з компанією LG Electronics (Південна Корея), а в 2013 р. пройшли переговори з російськими колегами з ПО Плутон (м.Москва). У 2012 і 2013 рр., Відповідно, представники цих компаній відвідали лабораторію для обговорення результатів досліджень, що становлять взаємний інтерес і подальших планів спільної роботи зі створення джерел оптичного випромінювання (сірчана лампа) і нової конструкції магнетронного генератора.

У 2015 і 2016 рр. результати роботи лабораторії доповідалися на 1 і 2-му Китайсько-Українському Форумі з науки і технологій в Харбінському Технологічному інституті (м. Харбін, КНР) і Технологічному Центрі (м. Циндао, КНР).

З 2016 року проф. Чурюмов Г.І. став почесним професором Харбінського Технологічного інституту (м. Харбін, КНР).